O firmie


Istniejąca od 1949 roku firma Heliopan, to producent najwyższej jakości filtrów fotograficznych, znanych zarówno profesjonalistom, jak i amatorom fotografii.

W ofercie znaleźć można między innymi filtry ochronne, filtry UV, filtry Infra Red do fotografii w podczerwieni, filtry neutralnie szare ND od 1 do 10 przysłon, filtry ND o regulowanej gęstości, oraz filtry do fotografii czarno-białej, konwersyjne i soczewki.

Gama filtrów polaryzacyjnych zawiera polaryzacje liniowe i kołowe, a także filtry polaryzacyjne High Transmission (CPL- HT) o bardzo niskiej stracie światła, rzędu 1/3 przysłony.

 

Produkowane ze szkła typu Schott, filtry spełniają najwyższe normy i wymagania użytkowników. Poza wersją standardową, część filtrów oferowana jest również w 16 powłokowej wersji Super Heliopan- Protect Multi Coating (SH-PMC), dla maksymalnej ochrony przed blikami, osiągnięcia najlepszego kontrastu i najwyższej rozdzielczości obrazu.

Filtry Zeiss Software i filtry połówkowe, produkowane są z wysokiej klasy żywic optycznych.

 

Filtry oferowane są na większość występujących średnic, oraz do mocowań bagnetowych i systemowych. Większość filtrów oprawiana jest w cienkie, dwugwintowe pierścienie typu Slim, część filtrów równolegle, a niektóre typowo  występują w normalnej grubości pierścieniach.

Filtry polaryzacyjne oprawiane są w pierścienie jednogwintowe typu Slim, dla których firma Heliopan oferuje specjalne dekielki ochronne, oraz na zamówienie, filtry w standardowej grubości, dwugwintowych pierścieniach.

 

Heliopan jest także producentem mosiężnych opraw do filtrów na własne potrzeby, a także redukcji filtrowych, adapterów i pierścieni odwrotnego mocowania. W połączeniu z własną produkcją metalowych i gumowych osłon przeciwsłonecznych, pozwala to na kompleksowe zaopatrzenie fotografów w akcesoria do obiektywów.